15.12.2017

Sme tu s tretím dielom prístreškov, tentoraz sa budeme zaoberať prístrešky oceľovými. Mnoho ľudí určite rado siahne po tomto type prístreškov, pretože ide o Carport s naozaj vynikajúcimi vlastnosťami. A samozrejme nemusí ísť ani len vyslovene o Carport, pretože pod oceľovým prístreškom sa nemusí schovávať len auto, ale napríklad aj záhradné posedenie, alebo dokonca gril.

Pomocou legovanie sa vylepšujú vlastnostipristresky siebau 1

Keď budete premýšľať o tom, aký prístrešok na auto bude vykazovať maximálnu životnosť, celkom iste vás napadne, že to bude prístrešok oceľový. Áno, oceľ ako stavebný materiál je úplne logickou voľbou, s ktorou sa rozhodne nepomýlite. Určite ste už mnohokrát počuli o tom, ako sa oceľ legovaním vylepšuje. Teda pri procese tavení dochádza pomocou legovanie - prídavkom ďalších prvkov na to, aby sa podľa potreby čo najviac vylepšili vlastnosti ocele. To je veľmi dôležité.

Oceľové stavby majú pevnosť aj tuhosť

Legovaná oceľ má výborné vlastnosti. Zvyšuje sa jej pevnosť, tuhosť, mechanické, ťažné vlastnosti a pod. Práve preto k tomuto procesu dochádza. Z toho logicky vyplýva, že vlastnosti legovanej ocele sú oveľa lepšie ako vlasti ocele surové. Samozrejme z tohto faktu ťaží stavebníctvo a výroba stavebných konštrukcií. Výborné vlastnosti potom dodávajú oceľovým konštrukciám pevnosť, tuhosť, odolnosť, takže aj oceľové prístrešky patrí medzi veľmi kvalitné stavby.

Pozinkovanie zatočí sa hrdzou

Zároveň majú veľmi dlhú životnosť, čo je tiež dané práve získanými vlastnosťami. Veľmi pozitívne je, že oceľové prístrešky na auto parkovacie státie sú takmer bezúdržbové, nevyžadujú žiadne ďalšie starosti. Zároveň je výhoda voliť oceľové prístrešky v porovnaní s klasickými murovanými sú nákladovo oveľa efektívnejšie. Nie sú náročné na čas a prácu. Dôležité je, že povrchová úprava oceľ, respektíve oceľových konštrukcií zaisťuje, že konštrukcia nehrdzavie. Jedná sa o pozinkovanie ocele.

Horšie manipulácia je nevýhodou

Máte teda istotu, že na rozdiel od drevených materiálov vám nebude spôsobovať ťažkosti drevokazné huby, hniloba alebo červotoč. Vďaka pozinkovanie ocele potom nebude problémom ani hrdza. Ďalším plusom je skutočnosť, že prístrešky odolávajú ohňu. Z pohľadu vlastností sú teda oceľové prístrešky jednoznačne vynikajúcou voľbou. Nevýhodou je, že oceľ je pomerne ťažká. Manipuluje sa s ňou teda horšie ako napríklad s hliníkovými konštrukciami. Premiestniť takú konštrukciu nie je ľahké.

Musíte upraviť terén

Na druhú stranu oceľové prístrešky si nikdy nebudete montovať sami. Vždy vám je na kľúč namontuje firma, takže problémy s prípadnou manipuláciou sa vás toľko nedotýkajú. To isté platí aj v prípade, že by ste zmenili svoje stavebné plány a chceli ste potrebné prístrešok premiestniť inam. Aj v tomto prípade vám pomôže odborná firma. Počítajte tiež s tým, že pod prístrešok je potrebné pripraviť terén, čo očakáva prevedenie výkopov, štrkové vrstvy a jej zhutnenie, ďalej pokládku dlaždíc alebo betónovanie základovej dosky.

Ploché prístrešky s kôlňou sú in

V súčasnosti patrí medzi veľmi žiadané prístrešky na auto plochý oceľový prístrešok na auto s kôlňou. Výhodou je, že kôlňa vám poskytne priestor na uloženie vecí. Môžete naviac zvoliť riešenie v podobe státie pre dve autá, ale pokojne aj pre celú firemnú flotilu, všetko je len na vás. Samozrejme je možné lakovanie, moderné technológie zinkovanie s prímesou hliníka niekoľkonásobne zvyšujú odolnosť proti korózii, čo je obrovská výhoda. Navyše nie je problém prístrešky v prípade potreby dovybaviť o stenové diely a zaistiť tak ďalšiu ochranu vášho vozidla. Čerešničkou na torte je potom potrebné možnosť nahradiť klasickú strechou tou priehľadnou z polykarbonátu.