17.11.2017

Stavať garáž nie je vždy úplne nevyhnutné. Sú situácie, kedy sa bez nej celkom dobre zaobídete a dokonca môže byť pre vás prospešné, že ste si nevybrali garáž, ale prístrešok na auto. Áno, je to tak. Sú prednosti, ktoré môže ponúknuť predovšetkým prístrešok na auto, a ktoré sa garáži nedostáva, akokoľvek vám to možno na prvý pohľad nepríde.

Veľké plus? Nižšie vstupné investíciepristresky na auta 14

Keď sa niekoho spýtate, prečo by mal byť prístrešok na auto lepším riešením než garáž, najskôr ho ako prvý napadne cena. Áno, je to logické. Prístrešky sú lacnejším riešením parkovania než klasické garáže, to je úplne samozrejmé. Ide samozrejme o to, že je tu oveľa nižšie vstupné investície než v prípade garáže. Skrátka samotné obstaranie prístrešku vás príde na oveľa menej peňazí, než keď ide o garáž ako takú. Rovnako tak údržba celého objektu vám nespolyká toľko peňazí.

Atypické riešenie je možné

Ak preberáme výhody prístrešku v porovnaní s garážou, rozhodne by sme ale nemali zostať len u ceny, aj keď je nepochybne veľmi dôležitým parametrom. Ďalším dôvodom je skutočnosť, že zatiaľ čo garáž je proste klasický kváder, do ktorého vojde automobil, prístrešky na auto parkovacie státie môžu byť aj úplne atypické. Nezriedka sa totiž stáva, že máme pre parkovanie vozidla vyhradený nie celkom štandardný priestor, s ktorým sa musíme jednoducho zmieriť a maximálne ho využiť.