19.10.2017

Strecha prístrešku musí byť veľmi odolná, to určite všetci veľmi dobre viete. Preto je rozhodne vo vašom záujme zaisti prístrešku kvalitnú strechu, ktorá vydrží nápor vetra, dažďa i snehu. A svete, div sa, tiež slnko. Áno, je to tak aj slnko predstavuje určitú záťaž pre vaše vozidlo alebo iné stroje či materiály ukryté pod prístreškom. UV lúče sú tiež škodlivé.

Každá konštrukcia si žiada iný materiálkd double

Keď budujete prístrešky pre autá, samozrejme počítate s tým, že budú mať strechu. Prístrešok bez strechy ako si absolútne stráca opodstatnenie, jeho úlohou je samozrejme chrániť, čo je ukryté pod ním. Inou otázkou však je, akú strechu zvolíte. Zvyčajne je výber konštrukcia strechy otázkou toho, z akého materiálu je prístrešok samotný. Všetko sa odvíja od jeho konštrukcie. Iný materiál strechy budete voliť pre prístrešok zostavený z drevených hranolov, iný pre konštrukciu z oceľových alebo hliníkových profilov.

Nenaruší je dážd ani slnko

V zásade môžete pre auto a nielen pre nich nechať postaviť aj plachtový prístrešok. Tam je samozrejme jadrom oceľová konštrukcia, na ktorú sa napína plachta. Aj plachta môže byť, pre niekoho možno prekvapivo, veľmi kvalitné strešnou krytinou. Plachty sú totiž veľmi pevné, to je základná požiadavka na ne. Rozhodne je nenaruší dážď, samozrejmosťou je ich vodeodolnosť. UV odolnosť zaručí, že nebude degradovať pôsobením UV lúčov. Ani vietor nemá šancu, avšak tu je samozrejme predpokladom dobré ukotvenie celého prístrešku a tým pochopiteľne aj prichytenie plachty.

Vydrží aj snehovú nádielku

Trochu vás to pravdepodobne prekvapí, ale plachta si poradí aj so snehom. Má značne vysokú nosnosť. V našich klimatických pomeroch nie je problém mať plachtový prístrešok aj v zime. Iba v horskom teréne by ste sa mali informovať o tom, koľko tam priemerne padá snehu a akú má plachta prístrešku nosnosť snehu. Zvoliť potom takú, ktorá bez problémov vydrží aj väčší nápor snehu. Je teda viac než jasné, že prístrešky pre autá parkovacie státie môžu pozostávať aj z jednoduchých kovových konštrukcií potiahnutých plachtami. Aj tie majú veľmi dlhú životnosť a dobrú kvalitu.