12.10.2017

Niekedy nie je potrebné voliť garáž, pretože bohato vystačíte s prístreškom, čiže Carport. Môže to tak byť na miestach, ktoré sú potrebné strážená kamerami a nemusíte sa báť zlodejov, ktorí by vám vozidlo mohli z pod prístrešku odcudziť. V takom prípade nepotrebujete pre garážovanie vášho vozidla uzavretý priestor, stačí vám bohato prístrešok chrániaci pred nepriazňou počasia.

Venujte rozhodnutie dostatok časukc pristresek

Ak sa rozhodnete, že nechcete garáž, ale postačí len prístrešok na auto, zostáva vám jednoduché rozhodnutie. Aký si vybrať? Aj keď sme sa zmienili, že ide o jednoduché rozhodnutie, nemusí to platiť pre každého. Niekto sa bude rozhodovať veľmi dlho a zvažovať všetky pre a proti. To v žiadnom prípade neodsudzujeme, naopak. Je lepšie venovať rozhodnutie radšej viac času a zvoliť správne riešenie, než všetko uponáhľať a potom si kvôli tomu nadávať. Pretože keď už bude prístrešok stáť, je neskoro vyčítať si, že ste mali voliť iný materiál, inú podobu alebo iné riešenie.

Vynikajúci konštrukčný materiál

Na čo by ste sa vo vašich úvahách na tému aký prístrešok zvoliť mali predovšetkým sústrediť? Ide najmä o čo najdlhšiu životnosť. Uvedomte si, že ide o investíciu na dlhé roky dopredu, ktorá by mala rozhodne niečo vydržať. Čo teda vybrať hliníkový prístrešok pre auto rozhodne nie je zlou voľbou. Iste ste už veľa počuli o tom, že eloxovaný hliník je konštrukčným materiálom, ktorý vykazuje vynikajúce vlastnosti a je to úplná pravda. Ide o ľahký, ale pritom dostatočne pevný kov.

Pozinkovaný plech vydrží desiatky rokov

Nemenej dobré vlastnosti ponúka aj oceľové prístrešky pre auto. Využíva sa pozinkovaná oceľ, pretože práve pozinkovanie zabráni korózii. Nemusí ísť ale iba o materiál na konštrukciu prístrešku. Na strechu prístrešku je možné využiť pozinkované plechy, ktoré poskytujú mimoriadne odolnú a peknú strešnú krytinu. Vydrží bez preháňania pokojne aj desiatky rokov.