11.10.2017
Na chate alebo chalupe zvyčajne nepotrebujete garáž. Pokojne tam vystačíte s prístreškom či garážovým státím. Máte v zásade dve možnosti. Prvý z nich je postaviť si taký prístrešok vlastnými silami, druhá potom využiť hotové stavebnica prístreškov od dostupných výrobcov, alebo si tiež nechať prístrešok vyrobiť firmou na kľúč.
Získate priestor k dobru
Prečo si ale vlastne prístrešok na auto vlastne vôbec nechať vybudovať? Predovšetkým ide o to, že tým získavate ďalšie komfort. Prístrešok je veľmi praktickým objektom. Keď už ho staviate, alebo si ho nechávate postaviť na kľúč či využívate dostupné stavebnice, vybudujte si prístrešok väčší, než len čisto na priestor vášho vozidla. Oplatí sa vám to. Máte potom totiž ďalší priestor k dobru. V kľude potom môžete nakladať a vykladať tašky a nákupy do auta aj v prípade, že sa vonku doslova čerti ženia. Nezapadnete pritom do blata, snehu, nebudete celí mokrí.
Hodí sa aj bočnice
Môžete si dokonca prístrešky na auto vybaviť aj bočnicami. Akokoľvek sa tento krok môže zdať na prvý pohľad zbytočný, oplatí sa. Napríklad vám vozidlo z boku nezafúka snehom, alebo sa nezastříká od bočných dažďov. Jednou z možností umiestnenia prístreškov na auto je dokonca ich primontovanie z boku na dom. Potom vlastne jednu bočnicu tvorí priamo múr domu. Pri budovaní prístrešku myslite aj na to, že k nemu musí viesť dostatočne kvalitné príjazdová cesta. Pokiaľ ju nemáte, mali by ste ju vybudovať.
Tašky, šindle alebo polykarbonát?
Ak budujete prístrešky na autá parkovacie státie svojpomocne, určite budete riešiť aj otázku, akú krytinu na strechu. Pokojne môžete použiť úplne rovnakú strešnú krytinu ako na vašom dome - napríklad pálené tašky alebo pozinkované plechy. Ďalšou možnosťou sú asfaltové pásy alebo asfaltové šindle. Možné sú ale vlnité bitumenové dosky v rôznych farbách - obvykle čierna, zelená a červená. Ďalší variant potom predstavuje priehľadná strecha z dutinového polykarbonátu.