4.10.2017

Zmysel prístrešku tkvie predovšetkým v tom, že má ochrániť objekt, ktorý pod ním stojí. Nezáleží pritom na tom, či ide o auto, alebo napríklad poľnohospodársku techniku. Všetko je potrebné chrániť. Veľkú úlohu preto zohráva kvalitné zastrešenie, ktoré dokáže ochrániť pred rozmarmi počasia.

pristresky na auta 1Dreveným prístreškov pristane klasická krytina


Preto ten, kto sa rozhoduje medzi tým, aké prístrešky na auto pre svoje vozidlo zaobstarať, mal by sa sústrediť na to, akú strechou bude úkryt pre vozidlo alebo napríklad inú mobilnú techniku ​​vybavený. Môžete si zvoliť napríklad klasickú krytinu v podobe strešných škridiel, asfaltových šindľov, pozinkovaných plechov. To sa hodí napríklad na drevené prístrešky. Na nich sa bude najlepšie vynímať buď klasická pálená škridla, alebo tiež spomínaný asfaltový šindeľ. Obe spomínané krytiny zaistí tiež dokonalú ochranu.

Polykarbonát je populárny


Pokiaľ ide napríklad o oceľové prístrešky, tu môže byť krytinou pozinkovaný plech, ktorý bude zapadať do kovového štýlu objektu. Podobne tomu je aj u prístreškov hliníkových. V tomto prípade ide vždy o nepriehľadné krytiny. Existujú ale tiež možnosti zvoliť priehľadnou krytinu. V súčasnosti je napríklad veľmi populárny polykarbonát. Tu ale mnohí ľudia iste vysloví obavu, či tieto krytiny, ktoré prepúšťajú svetlo, nemôžu pod nimi stojacemu vozidlu uškodiť. Je totiž známe, že aj keď sú autolaky mimoriadne odolné, rovnako na ne má UV žiareniu určitý vplyv.

Odfiltruje väčšinu lúčov


Proste a jednoducho nedá zabrániť starnutiu lakov. Pritom prístrešok na auto je tu na to, aby vaše vozidlo pred takými javmi ochránil. Našťastie polykarbonát dokáže škodlivé UV lúče zachytiť. Uvádza sa, že dokážu zachytiť pokojne vysoko cez 90% lúčov, niekedy až 98%. To samozrejme bohato stačí. Nemusíte sa báť, vaše vozidlo rozhodne trpieť nebude.