21.9.2017

Pod pojmom prístrešky si môžeme predstaviť široký okruh zastrešenie. Na pozemkoch a záhradách najčastejšie využívame zastrešenie pre automobil. Ide o jednoduchú konštrukciu z dreva či kovu. Jej úlohou je ochrániť vozidlo, ale pokojne aj inú techniku pred nepriazňou počasia. Navyše môžu poslúžiť aj ako skladovací priestor.

Garáž nemusí byť vždy najlepší alternatívoustani zastreseni ocelove 11

V čom predstavujú prístrešky na auto svoj najväčší prínos? Tým prvým a základným je, že tvoria oveľa lacnejšiu alternatívu garáže. Veľa ľudí je presvedčená, že jediný správny úkryt pre vozidlo je garáž. Pritom to vôbec nie je pravda. Existujú aj iné, nemenej hodnotné možnosti, ako zabezpečiť vozidlu dokonalú ochranu. Sú to predovšetkým prístrešky. V mnohom môžu byť dokonca vhodnejšie alternatívou, než garáž samotná.

Keď hrozí riziko požiaru

Prečo zabudnúť na garáž a po dlhšej úvahe zvoliť radšej prístrešok na auto? Možností je veľa. Predovšetkým, akokoľvek sa vám zdá samozrejmé, že vaša garáž je dobre vetraná, nie vždy tomu tak je. Veľakrát si len myslíte, že máte garáž dobre odvetranou, a pritom tomu zďaleka tak nie je. V tomto prípade si zahrávate aj s vlastnou bezpečnosťou. Kumulácia splodín v garáži môže skončiť požiarom. Preto by ste podobné veci nemali podceňovať.

Vynikajúci prúdenie

V prípade prístrešku vám podobné ťažkosti v žiadnom prípade nehrozí. Aj veľmi lacný hliníkový prístrešok na auto vám zaistí oveľa lepšiu cirkuláciu vzduchu, než kedy môžete dosiahnuť v akokoľvek dobre odvetrávané garáži. A to vôbec nepočítame so situáciami, kedy cirkulácia vzduchu v garáži z nejakých dôvodov zhoršená a obmedzená. Takýchto okamihov sa treba vyvarovať. Ak je však vozidlo stále na vzduchu, prospieva mu to, zaistí mu to dlhšiu životnosť a nedochádza k nebezpečenstvu vzniku požiaru kvôli vyššej koncentrácii splodín v miestnosti garáže.