20.9.2017

Hliník, oceľ, drevo. Tak široký máte výber, ak si chcete postaviť prístrešok pre svoje vozidlo. Nech siahnete po ktoromkoľvek z uvedených materiálov, každý z nich má nejaké výhody aj nevýhody. My si tentokrát skúsime, aké výhody by vám mohol priniesť prístrešok z ocele.

Stabilita a pevnosť je prednosťouocelov psteek 3

V čom sú oceľové prístrešky lepšie, ako tie ostatné? Predovšetkým práve v najväčších devízach ocele ako veľmi kvalitného konštrukčného materiálu. Taký prístrešok je predovšetkým pevný a veľmi stabilný. Aj desiatky rokov môže vydržať bez akéhokoľvek poškodenia, akýchkoľvek nepríjemných zmien. V podstate sa dá bez preháňania povedať, že tento prístrešok zhotovujete aj pre budúce generácie. Prežije vás a zostane vašim dcéram a synom. Je veľmi pevný, neodnesie ho ani poriadny víchor.

Hrdza si nesmie nič ukusovať

Prístrešky na auto z pozinkovanej ocele navyše nezaskočí ani vzdušná vlhkosť, ktorá je mnohokrát záhubou železa či neošetrené ocele. Takéto materiály totiž veľmi rýchlo začnú korodovať. Ich kvalita sa znižuje. Korózia je ničí. Odhrýza si stále ďalšie a ďalší diel, a ak nepoužijete odhrdzovač a neošetríte konštrukciu kvalitným náterom, po rokoch môže korózia ukrojiť toľko, že sa postupne rozpadne. Keď ale zvolíte prístrešok z pozinkovanej ocele, nič podobné sa vám nikdy nestane. Pozinkovanie ju vždy ochráni.

Prakticky bezúdržbová konštrukcia

Je tiež len na vás, aké budú mať hotové prístrešky podobu. Nemusí ísť nutne vždy len o státie určené pre jeden automobil. Úplne pokojne si môžete zaobstarať prístrešok pre dve vozidlá, alebo dokonca kompletné státie pre celú firemnú flotilu. Naviac oceľová konštrukcia je vlastne takou praktickou stavebnicou, takže jej postavenie je otázkou niekoľkých málo hodín. A vždy je možné konštrukciu rozobrať, presunú na iné miesto a opäť zostaviť. Ďalej je plusom, že konštrukcia je prakticky bezúdržbová.