11.9.2017

Pri stavbe domu, ale aj chalupy alebo chaty, musíte vždy počítať s tým, že budete potrebovať prístrešie pre vášho domáceho maznáčika na štyroch kolesách. V tejto chvíli treba zvážiť, či mu dáte iba strechu nad hlavou alebo lepšie nad kapucňou, ktorú poskytujú hotové prístrešky alebo priamu garáž.

 

 

Neriaďte sa iba cenou

 Pri rozhodovaní o možnosti výberu by ste mali zvážiť celú vec z rôznych hľadísk. Samozrejme, cena za kryté parkovacie miesto je predovšetkým cena. Nie je a nemal by byť jediným rozhodovacím orgánom. Ďalším dôležitým kritériom je rýchlosť, s akou môže byť budova postavená. Zatiaľ čo si samoobslužná výstavba garáže môže byť nepríjemne natiahnutá v čase, keď chýba čas a financie, pokiaľ ide o stavbu dokončeného prístrešku, kvalifikovanejší majitelia do-it-yourself sa môžu sami seba pomôcť počas niekoľkých hodín.

 

Tip: oceľové prístrešky na auto4639 00650588965e30aee3deaac229e88196

 

Tepelné šoky predstavujú problémy

Akokoľvek sa môže na prvý pohľad zdať, že prístrešok pre auto chráni váš automobil menej než napríklad betónová garáž, nemusí to tak byť. Parkovanie v prístrešku naopak ponúka značnú výhodu oproti garáži. Zatiaľ čo vstup a výstup garáže znamená silný tepelný šok pre vaše auto, nie je tam žiadne také, ako je parkovanie v prístrešku. Naopak, je známe, že tepelné šoky, ktoré môžu spôsobiť, že sa voda veľmi zhorší na telo vozidla a jeho koróziu.

 

 

Vozidlo koroduje neskôr


Okrem toho sa auto veľmi dobre vysuší v kôlni, kde stále preteká vzduch okolo auta. Ale to sa nestalo v garáži. Takže keď zaparkujete auto v garáži s mokrým vozidlom, nie je to dobrý nápad. Výsledkom je, že auto v garáži môže ľahko začať korodovať oveľa neskôr, hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že to bude naopak. V prístave je auto stále vonku, takže nie je žiadna teplotná fluktuácia, čo je výhodou. Klimatická stabilita je pozitívnym faktorom.