22.5.2017
 
Chcete si dopriať výdatnú regeneračnú kúru, kedykoľvek na ňu dostanete chuť a zároveň zostať doma? Postavte si svoje vlastné wellness štúdio.
 
 
 

Chce to peniaze

Aj keď jednotlivé komponenty, ktoré do wellnessu patrí, sa dnes dajú zohnať za relatívne malý peniaz, stále sa výsledná suma bude pohybovať v rádoch stoviek až tisícov. Základom by mala byť určite vírivka. Bublinkové kúpele patria medzi obľúbené kratochvíle všetkých wellness štúdií. Vírivú vaňu je možné zohnať aj za menej ako päťsto euro. Nejde však o žiadnu hitparádu. Vaňa je nafukovacie a umožňuje pohodlné kúpanie maximálne pre tri dospelé jedince, čo samozrejme nie je moc.
 
 

Umiestnenie

Vírivka sa často používa namiesto vane, takže ju za ňu môžete v kúpeľni vymeniť. Oveľa výhodnejšie je situovať vírivku na terasu. Ak je krytá obyčajnou pergolou, zabudnite na to, že by ste si užívali masážne kúpele aj v chladných mesiacoch. Oveľa efektívnejšie je zimná záhrada, v ktorej sa dá ľahko udržať priaznivé klíma po celý rok. Najideálnejším riešením je ale pripojiť vírivku pri zastrešenom bazéne,.
 
 

Trochu tepla

Relaxácia nie je iba záležitosťou prúdiacej vody, ale aj horúceho vzduchu. Ten prekrvuje pokožku rozťahuje cievy, uvoľňuje svaly a odplavuje nečistoty z tela. Pravidelné používanie sauny rapídne zlepšuje zdravotný stav po stránke telesnej i duševnej. Sauna však nie je prvok, ktorý by bol v slovenských domácnostiach bežný. Nie sme vo Fínsku. Aj tak je ale každým rokom o sauny čím ďalej tým väčší záujem, pretože rastie konkurencia a znižujú sa ceny.
 
 

Stavebnicová sauna

Saunu si nemusíte nechať robiť na zákazku či sa do jej výroby púšťať sami. V súčasnosti je na trhu veľa typov, ktoré sa dajú zostaviť ako stavebnica. Najlacnejšie verzia kúpite už okolo šesťsto euro, čo je slušná cena. Ale rovnako ako u lacných víriviek, ani tu nečakajte, že si užijete domáce saunovanie zároveň aj s priateľmi. Na to sú príliš malé.