11.5.2017
 
Zastrešený bazén predĺži kúpaciu sezónu, starostlivosť o neho je potom o 80% menej náročnejšie a teplota vody v ňom bude o desať stupňov vyššia, v čase ochladenia sa potom zmierni únik teplej vody. Ušetríte tiež na nákladoch na prevádzku bazéna.
 
 

Tvar a veľkosť

Na trhu nájdete dva typy zastrešenia bazéna a to:
 
Nízke a supernízke - je lacnejšie, nepôsobí nad bazénom rušivým dojmom, vytvára však isté obmedzenia. Môžete sa pod ním kúpať, ale nie je možné sa pod ním pohybovať.
 
Vysoké podchodové - potrebujete pre neho väčší priestor, ponúkne vám vyšší komfort pri užívaní bazéna. Pri výbere tohto zastrešenia vyberte také, kam sa vojde aj záhradný nábytok.
 

Výhody zastrešenia

Prečo si zaobstarať zastrešenie bazéna? Zastrešenie predĺži kúpaciu sezónu až na sedem mesiacov bez rizika vysokých prevádzkových nákladov. Zabráni úniku tepla, vy sa tak môžete kúpať aj v noci. Oceníte tiež jednoduchšiu údržbu bazéna a tiež bezpečnostné hľadisko, najmä, keď máte doma malé deti. Zastrešenie chráni bazén tiež pred UV žiarením.
 
 

Nevýhody zastrešenie

Obstaranie zastrešenia bazénu je pomerne finančne nákladná investícia. Zastrešenie môže v záhrade pôsobiť rušivým dojmom. Mobilné zastrešenie je možné presúvať, ale ak si zvolíte pevné zastrešenie bazéna, presunúť nemožno.
 
 

Plachta

Ak ešte o zastrešenie bazéna neuvažujete alebo ho zatiaľ nemôžete realizovať, môžete si zaobstarať plachtu, ktorá váš bazén ochráni pred nečistotami. Aj tu je na výber mnoho typov, napríklad lamelové, solárne, letné. Plachty môžu mať navíjací systém ukrytý v boxe pod hladinou bazéna alebo nad hladinou.