27.4.2017
 
Máte v záhrade pergolu, altánok či iný prístrešok? Potom je potrebné ho zariadiť vhodným nábytkom.
 
 
 

Aký má byť kvalitný nábytok?

Záhradný nábytok pod pergolou by nás mal očariť nielen cenou a svojím vzhľadom, ale aj kvalitou. Jeho nákup starostlivo zvážte, ak máte možnosť, vyskúšajte si, ako je vybraný model kresiel a stoličiek pohodlný na sedenie, či vám bude vyhovovať výška stola.
 
 

Parametre nábytku

Pod prístreškom chcete iste odpočívať a sedieť pohodlne. Lavička by mala mať 30 - 40 cm širokú sedaciu časť, ktorá bude aspoň 40 cm nad zemou. Dĺžka lavičky potom záleží čisto na vašich potrebách, pre koľko osôb by malo posedenie byť. Výška stola pre stolovanie je vhodná aspoň 65 cm. Ak máte malé deti, zaobstarajte jedálenský nábytok aj pre nich.
 
 

Materiál nábytku

Do altánku sa vám bude hodiť kvalitný nábytok. Výber materiálu by mal záležať predovšetkým na tom, koľko času chcete venovať jeho údržbe. Obľúbený je nábytok z dreva, umelého ratanu i kovový. Drevený nábytok vyžaduje väčšiu údržbu, kovový nábytok bude v chladných dňoch studený, na slniečku sa môže rozpáliť. Nábytok z umelého ratanu je veľmi odolný, nevadí mu ani vlhkosť. Ľahko sa udržiava.
 
 

Posedenie pod prístreškom

Ak chcete na záhrade organizovať party a posedenie, potom je dôležité vybrať si vhodný prístrešok. Potom už len stačí vybrať vhodný nábytok a tiež tienenie. Tieň vám dodá markíza, prípadne kvalitné slnečník. Ten si vyberiete v mnohých variantoch a veľkostiach. Prístrešok môžete doplniť aj o záhradný krb alebo gril a premeniť ho v letnej kuchyni.