26.4.2017
 
Ľahké záhradné prístrešky by nemali chýbať na žiadnej záhrade. Poslúži nielen ako opora pre rastliny, ale aj ako tienenie miesta pre odpočinok.
 
 

Pergola prinesie dokonalú intimitu

Pergola pomôže vytvoriť dokonalé zákutia a skryť vás pred zvedavými pohľadmi susedov. Hlavnou úlohou pergol bolo poslúžiť ako opora rastlinám. Súčasné módne trendy velia využiť pergolu ako zastrešenie terasy. Tú potom možné využívať celoročne bez ohľadu na počasie.
 

Rôzne typy stavieb

Pergoly ako moderné prístrešky ponúka celý rad typov stavieb. Môžete si vybrať samostatne stojaci, napríklad uprostred záhrady alebo s kotvením na stenu či steny domu. Pergola môže zdôrazniť vchod domu alebo fungovať ako prístrešok pre drevo či ako letná kuchyňa. Alternatívou sú aj altány, ktoré spravidla umiestnime do tichšej časti záhrady. Altánok môžete tiež vybaviť nábytkom a grilom.
 

Jednoduchá montáž

Hotová pergola ponúkne jednoduchú montáž. Tento prístrešok môžete kúpiť ako stavebnicu, ktorú zložíte v dvoch ľuďoch za pár hodín. Pergola môže tiež slúžiť ako prístrešok pre auto. Stačí zvoliť len vhodnú veľkosť. Moderné prístrešok, akým je hliníková pergola, nevyžaduje žiadnu zložitú údržbu a vyzerá v záhrade veľmi elegantne. Drevenú pergolu je potreba náležite udržiavať, pravidelne ju natierať ochranným náterom.
 

Nebude na vás pršať

Zastrešená pergola vám umožní spríjemniť si posedenie aj v daždi. Zastrešená pergola zabezpečí, že na vás nebude pršať. Organizujete záhradné párty? Pod pergolu schováte všetko potrebné. Stačí ju vhodne vyzdobiť, doplniť o nábytok. Pergolu si môžete prispôsobiť na mieru svojim potrebám, nechať si ju postaviť na mieru alebo ju vybudovať svojpomocne.