24.4.2017
 
Zdá sa vám, že snáď zakaždým, keď hľadáte pred vchodom kľúče, zmoknete? Možno tomu jednoducho predísť, stačí si nad vchod inštalovať zastrešenie.
 
 

Stavte na kvalitu

Zastrešenie vchodových dverí nie je ktovieako drahá záležitosť, zvyčajne ide o niekoľko málo stoviek, ale je možné si zaobstarať striešku nad vchod aj za pár stoviek. Zvyčajne sa ale nejedná o dobrú investíciu. Takéto zastrešenie nebýva príliš kvalitné. Nielen, že už po pár dažďoch začne povoľovať izolácie a dôjde tak k presakovaniu, ale ani samotné strechy nie sú ktovieako hodnotné. Veľakrát nevydrží ani prvý krupobitie. Preto je lepšie nebáť sa siahnuť hlbšie do vrecka a zaobstarať si kvalitu. Tých pár korún navyše rozhodne stojí za to, aby ste na prahu vlastného bydliska sústavne nepromokali.

 

Najlepší je polykarbonát

Striešky nad vchodové dvere sa dnes robia z mnohých materiálov, ale najviac sa osvedčil polykarbonát. Je síce ľahký, ale to mu rozhodne neuberá na odolnosti. Má dlhú životnosť a tiež dobre vyzerá. Ďalším adeptom na strechu je sklo. To si môžete zaobstarať ako v priehľadnej, tak aj v nepriehľadné variante. Je možné si vybrať aj jeho rôzne zafarbenia. Nemá ale tak dlhú životnosť ako umelé materiály a tiež menej vydrží. Konštrukciu by ste mali voliť z kovu, pokiaľ možno hliníka.
 

Vyzerajú dobre

Samozrejme to prvé, čo chceme od striešok nad vchodové dvere, je schovať sa pred škaredým počasím. Aspoň na dobu, než vyštracháme z vrecka kľúče. Zastrešenie nemusí plniť len funkčné úlohu, pri správnom výbere je z neho možné vytvoriť aj dekoratívny prvok, ktorý dokáže dom urobiť ešte atraktívnejším.
 

Nemusí na vás pršať

Zažili sme to všetci. Vonku sa ženia všetci čerti a my už chceme byť v teple a hlavne suchu domova. Manipulácia s vchodovými dverami sa ale môže nepríjemne pretiahnuť. Preto by ste mali byť chránení vchodovú strieškou. Inak majte doma v permanencii pripravený sušiak.