19.4.2017
 
Chcete si užívať na záhrade chvíle relaxácie a pohody? Na záhrade je potreba postaviť prístrešok, ktorý bude postavený na mieru tieto účely.
 
 

Pergola alebo altánok?

Prístrešok pri dome môžete zvoliť v podobe pergoly alebo dreveného altánku. Tieto prístrešky sú vyrábané z masívneho dreva, ponúka dostatok priestoru pre posedenie viac ľudí, umiestnenie krbu či grilu a tiež záhradného nábytku. Pergoly sú predovšetkým praktické, u altánku je kladený dôraz na dizajn. Altánok je plne zastrešený a poskytne vám dostatočnú ochranu pred dažďom i slnkom.
 

Pergola na záhrade

Ak zvolíte drevený prístrešok v podobe pergoly, môžete si vybrať z mnohých variantov. Pergoly môžu mať väčšie či menšie konštrukciu, hodí sa tak ako predĺženie obytného priestoru domu, ale aj ako predzáhradka reštaurácie. Pergola môže na záhrade slúžiť aj ako opora pre okrasné rastliny ako je vínna réva, okrasné tekvice, hrachor, zimolez a ďalšie.
 

Nemáte terasu? Nevadí!

Pergoly nemusíte mať postavené len na voľnom priestranstve. Poslúži aj ako terasa. Moderné drevené pergoly k múru pomôžu vytvoriť príjemné posedenie pri dome, kde sa nepočítalo so stavbou terasy. Terasa vám poskytne dostatok súkromia pred zvedavými susedmi. Môžete využiť aj bočné tienenie v podobe roliet, ktoré vás ochránia pred vetrom i slnečnými lúčmi.
 

Jednoduchý prístrešok pre auto

V záhrade môžete využívať rôzne drevené prístrešky na auto. Pergoly je možné využiť ako prístrešok na auto. Stačí vybrať vhodné rozmery, aby sa pod ňou auto vošlo. Pergola by mala uniesť zaťaženia snehom, preto voľte vhodnú konštrukciu, aby vaše auto skutočne pred nepriazňou počasia ochránila.