23.2.2018

Veľa ľudí chce garáž, ale má málo miesta. Zistí napríklad, že na mieste, kde o inštalácii hotové garáže uvažujú, by sa betónový kváder ani nevošiel. Čo teraz? Netreba nariekať, ešte sú tu prístrešky.

Betónový kváder môže byť problémstani pristresek siebau4

Je jasné, že hotová betónová garáž vám zaberie pomerne dosť miesta. Jednoducho musíte počítať s tým, že sa jedná o betónový kváder presne definovaných rozmerov, ktorý jednoducho musíte niekam vtesnať. Niekedy to môže byť problém, najmä tam, kde všeobecne máte problémy s miestom a počítate skoro každý centimeter. Potom nezostane než zabudnúť na garáž a skúsiť inštalovať prístrešok na auto.

S rozmermi sa dá pracovať

Musíme totiž zdôrazniť, že prístrešky na auto majú proti garážam niektoré výhody. Nejde o žiadny kváder, ale len štyri stĺpiky a strechu. Z toho vyplýva, že variabilita prístrešku môže byť oveľa vyššia, než je tomu v prípade garáže. Samozrejme máte určité katalógové rozmery prístreškov, ale na druhú stranu treba povedať, že sa s týmito rozmermi dá rôznym spôsobom pracovať. Nikde nie je 100% povedané, že rozmery musia byť presne definované.

Vykusnutia strecha nie je problém

Preto prístrešky na auto parkovacie státie môžu využívať aj rôzne atypické riešenia. Rozmery sa dajú prispôsobiť. Rovnako tak treba strecha. Potrebujete parkovať v nike pri dome, kam by sa vám betónový kváder garáže za žiadnu cenu nevošiel? Prístrešok váš problém vyrieši veľmi jednoducho. Pokojne môže byť jeho strecha vykusnutia tak, aby presne kopírovala niku domu. Vy potom získate parking na minimálnom mieste.

Obkrúžime stojaci strom

Dokonca potrebné nie je problém ani to, keď prístrešok na auto obkrúži už stojaci strom, ktorý by ste inak museli skácet. Takto ale strom zostane zachovaný a vy napriek tomu budete mať kde parkovať. Riešenie parkovanie na mieru sú efektívne. Maximálne s nimi využijete stanovený priestor, a pritom sú po vzájomnej konzultácii splnené všetky požiadavky. Nie je problém premeniť v Carport pre jeden či dva vozy aj úplne netypický priestor.