14.2.2018

Prístrešky môžu mať veľmi rôznu podobu. Záleží vždy na vás, čo si vyberiete. Môžete vyberať od malej vchodové striešky, zakrývajúci len vstupné dvere, až po veľké prístrešky na auto.

Iba malá ochranasp orion1350

Okolo domu zvyčajne potrebujete krytý priestor, ktorý vás bude chrániť pred nepriazňou počasia. Nie vždy pritom stačí, keď vchod zakryje jednoduchá vchodová strieška. Tá totiž kryje len malý priestor okolo vstupných dverí a vstupné dvere samotné. To sa hodí napríklad v prípade, že idete domov a zrovna prší, ale inak potrebujete oveľa silnejšie ochranu. Potom prichádza na rad ďalšie kategórie.

Striešky sa dajú rozšíriť

Síce sa dajú napríklad vchodové striešky veľa rozšíriť a môžu napríklad lemovať aj celú stenu domu, alebo dokonca dve steny a pokryjete tým treba cestu od vchodu do domu po garáž. To ale nestačí. Ide len o malý priestor okolo domu a vy potrebujete oveľa väčší. V takej chvíli sa hodí napríklad hliníkové prístrešky, ktoré bývajú oveľa väčšie.

Prepojte prístrešok s domom

Zádverie domu môže pokojne byť kryté treba prístreškom na auto. Keď vyberáte prístrešok na príjazdovú cestu, môžete zvoliť väčšiu, pod ktorý sa schová nielen auto samotné, ale zároveň sa prístrešok prepojí s domom, respektíve bude siahať až k stene domu. Zakryjete tak i cestičku od auta ku vchodu do domu. To sa vám oplatí zakaždým, keď budete nakladať a vykladať auto vo chvíli, keď práve bude pršať. Dôjdete suchou nohou až domov.

Nepristupujte na kompromis

Pokiaľ nenájdete vhodné katalógové riešenie takýchto prístreškov na auto, ktoré by vám vyhovovali, nie je nič jednoduchšie, než si požiadať o riešenie na mieru. Nie je problém skonštruovať taký prístrešok na auto, ktorý vyplní napríklad aj niky v stene domu, vyhne sa stromu. Budete tak mať šikovné riešenie, ktoré vydrží aj desiatky rokov. Je to rozhodne lepšie, než voliť nejaký nevyhovujúce kompromis, s ktorým budete neustále bojovať.