26.10.2017

Keď vyberáte prístrešky pre auto, môžete voliť aj veľmi netypická riešenie. Nie je totiž umenie vybrať maximálne priestranný typizovaný prístrešok, ktorý sa dá umiestniť kamkoľvek na veľkom priestore záhrady. Je ale umenie postaviť prístrešok na malý netypický priestor, to totiž vyžaduje veľmi silnú kreativitu.

 

Aj na minimálnom priestore sa dá vymyslieť veľastani zastreseni ocelove 12

Skúste si predstaviť nasledujúcu situáciu. Máte rodinný dom v kopci. Rovnako tak záhradu. Ako vyriešiť parkovanie? Môžete tak napríklad zabezpečiť parkovanie hore na kopci, alebo dole pod kopcom. Ak oceľový prístrešok postavíte dole, budete sa stretávať s priestorovým nedostatkom. Riešením je zahryznúť parkovacie miesto do zrázu. Tomu budete potrebovať prispôsobiť aj samotnú konštrukciu prístrešku. Tú treba vytvoriť na mieru.

Aj so stromom si môžete poradiť

Iný problém spočíva napríklad v tom, keď v mieste, kde potrebujete vytvoriť hotový prístrešok, rastie napríklad veľký a silný strom. Nie je problém taký strom pokojne zakomponovať aj do vlastného prístrešku. Budete mať unikátne dielo, aké hneď tak niekto nemá. Ale napríklad v streche sa dá urobiť výrez pre kmeň a samotná koruna sa bude týčiť hore nad strechou. Iste to bude vyzerať dobre. Podobné riešenie je síce finančne náročnejšie, ale na druhú stranu vám veľmi pomôže zvládnuť problémy spojené s parkovaním.

Ako parkovanie sa hodí aj nika v stene

Ďalšou možnosťou parkovania sú aj prístrešky na autá stavané do niky v stavbe domu. Dajú sa tak veľmi účelne využiť rôzne atypický tvarované domy a priestory okolo neho. Strecha sa tak môže vytvarovať podľa domu, to nie je problém. Podstatné je, aby išlo o dostatočne veľký priestor, kam sa vojde vaše vozidlo a kam pôjde bez problémov zájsť. Potom už ide len o to, stanoviť nejaké zaujímavé riešenie. Môžete si s tým aj vyhrať, využiť nové a netypické materiály, to už je na vás.