17.10.2017

Existuje veľa rôznych druhov prístreškov. Ľudia sa väčšinou najčastejšie stretávajú s prístrešky typu pre auto. Avšak ponuka je ešte oveľa širší. K rodinnému domu, ale aj chate aj chalupe upotřebíte aj veľa ďalších prístreškov, treba na skladovanie dreva, na záhradnú techniku, na zakrytie malej dielne obsahujúce potrebné cirkulár. Je na vás, k čomu všetkému sa dá taký prístrešok upotrebiť.

Plachtu nepretrhnú ani snehové závejepristresky siebau 1

Aké môžu byť prístrešky na auto? Ponúka sa veľmi široká paleta rôznych druhov prístreškov. Môžeme začať napríklad tými najjednoduchšími plachtovými prístrešky. Dokonale splní svoj účel a dostanete ich za veľmi priaznivú cenu, to sú ich hlavné devízy. V zásade je základom jednoduchá oceľová konštrukcia, na ktorú sa naťahuje plachta. Tá má veľkú pevnosť, bez ťažkostí odoláva vode a vyznačuje aj vysokou nosnosťou, takže sa nemusíte báť, že sa v zime pretrhne, keď na ňu napadne sneh.

Vynikajúca voľba aj pre poľnohospodárov

Je samozrejmé, že pomyselný pomer cena / výkon majú plachtové prístrešky naozaj vysoký. Preto je rozhodne nepovažujte za nejaké provizórium hodiaci sa len na sezónu. Ako už bolo povedané, výborne odolávajú aj nepriazni počasia. Preto je neodvane vietor, nevykúri dážď, nesvalí sneh. Zároveň plachtové prístrešky hojne užívajú tiež poľnohospodári, ktorí pod nimi ukrývajú svoju techniku, pokiaľ s ňou nechcú zachádzať do garáží. Aj pre zvieratá sa ako úkryt na pastve hodí plachtový prístrešok, kam sa môžu napríklad kravy či kone schovať pred dažďom.

Schováte sem i gril

Ďalšou kategóriou sú oceľové prístrešky, ktoré poslúži napríklad ako úkryt pre auto, ale rovnako dobre aj ako strecha vonkajšieho posedenia, kam môžete postaviť nielen záhradný nábytok v podobe stolíku a stoličiek či lavice, ale aj ako strechu na gril. Zároveň sa sem dá aj upratať drevo na kúrenie, ak ho nepoložíte priamo na zem, bude okolo neho krásne prúdiť vzduch a bude výborne schnúť.