10.10.2017

V mnohých prípadoch sa zaobídete bez garáže. Prístrešok niekedy poskytne úplne rovnakú službu ako garáž, dokonca môže byť v mnohých prípadoch praktickejšie. Trebárs vtedy, keď riešite nedostatok miesta u svojho rodinného domu. Dom je pomerne rozľahlý, pozemok malý a vy ho potrebujete maximálne využiť. Čo teraz?

Druhé auto je nevyhnutnosťpristresky na auta 12


Stavať garáž sa vám nechce, zaberie to ďalšie miesto, ktorého máte už tak veľmi málo. Podobná situácia môže nastať napríklad vo chvíli, keď si do rodiny kupujete druhý automobil. Jeden voz akosi zahryznete, možno pre neho počítate s garážou priamo v dome, lenže už je problémom a pritom ide o nevyhnutnosť. Z prevádzkových dôvodov ho potrebujete a niekde ho umiestniť musíte. Ale kde? Výhodou je prístrešok na auto, ktorý vám poskytne vytúžený priestor. Zároveň sa veľakrát dá využiť aj inak.

Ako zaparkovať pod kopcom?


Pokojne si môžete zaobstarať aj prístrešky na dve autá. Nezaberú toľko miesta ako garáž. Veľmi často je totiž veľký problém garáž nejako rozšíriť. Priestorové možnosti to bohužiaľ nedovoľujú. Potom zostáva jediné: nájsť šikovný prístrešok. Lenže niekedy sa ani prístrešok nehodí. Čo napríklad keď máte pozemok v kopci a potrebujete parkovať na jeho vrchole hneď vedľa vstupu do do domu? Alebo naopak dole pod kopcom, kde musíte treba prístrešok zahryznúť do skaly, aby sa tam vôbec vošiel? Aj takéto prípady nastávajú.

Existujú riešenia na mieru


A čo robiť treba vtedy, keď v mieste rastie starý a krásny strom a vy riešite dilemu, či tento prírodný skvost skácet a garážovať auto, alebo radšej nechať auto na ulici a nechať strom, kde je? Ako sa zachovať v takom prípade? Našťastie sú teraz k dispozícii aj prístrešky na auto na mieru. Môžete si nechať urobiť prístrešok a zachovať strom, teda ak to priestorové možnosti aspoň trochu dovoľujú. S pomocou odborníkov sa dajú vymyslieť rôzne riešenia, ktorá splní svoj účel a ešte budú z architektonického pohľadu pekná a zaujímavá.