27.9.2017

Prístrešok na auto nemusí nutne slúžiť len na zaparkovanie vozidla. Dá sa využiť aj na mnohé ďalšie účely, Záleží len na vás, čo si vymyslíte. Pritom dá sa využiť ako priestor pod strechou, tak aj vlastné strecha. K čomu? Inu, sami uvidíte ...

Väčší priestor dáva väčšie možnosti4639 00650588965e30aee3deaac229e88196

Pokiaľ ide o priestor pod prístrešky na autá, ak ste napríklad zvolili prístrešok na dve autá a aktuálne využívate iba jeden z nich, môžete priestor pod strechou, ktorý poskytuje druhá časť prístrešku, využiť na iné veci. Napríklad tu môžete vytvoriť malú koníčkoch dielňu pod strechou, alebo kryté ihrisko pre deti. Rovnako sa ale sem dá presunúť gril a záhradné posedenie. Môžete si tak vychutnať pohodu a pokoj. Využiť prázdny priestor k najrôznejším aktivitám.

Kombinácia s kôlňou sa hodí

Veľmi obľúbené sú v súčasnosti tiež prístrešky pre dve autá, ktoré sú potrebné niečím atypické. Ponúka dajme tomu aj nejaký uzavretý priestor, ktorý sa dá dajme tomu využiť ako kôlňa na uskladnenie náradia alebo napríklad dreva. Takéto riešenia dokážu z priestoru vyťažiť maximum, vytvárajú vlastne multifunkčný objekt. Hodí sa teda k rôznym veciam, môžu napríklad prístrešok povýšiť na opravárenskú dielňu pre automobily, poskytnú ďalšie úložné priestory, čím treba výrazne uľaví rodinnému domu.

Môžete si na streche urobiť záhradu i elektráreň

Ďalšou kapitolou sú potrebné oceľové prístrešky na autá, rovnako tak tyri hliníkové alebo drevené, pri ktorých sa dá využiť aj strecha. Napríklad by ste si radi zaobstarali malú domácu solárnu elektráreň a na strechu rodinného domu ju z nejakých dôvodov nemôžete umiestniť. Potom sa dá použiť práve strecha prístrešku. Pokiaľ bude mať prístrešok rovnú strechu, ako ďalšiu možnosť využitia sa ponúka aj to, urobiť si na nej malú záhradku. Hodí sa to hlavne u moderných víl a domov s atypickým architektonickým riešením.