13.9.2017
Dokončené prístrešky môžu mať iný vzhľad. Napríklad, ak ide o sezónny prístrešok, nie je potrebné vybrať pevnú pre trvale postavený objekt. Môžete ľahko vybrať mobilné riešenie, ktoré možno demontovať a rozbiť. Je to na vás. Aké možnosti máte v tomto prípade?

Mobilné státie sa hodídreveny pristresek ostatani 2

Napríklad ste poľnohospodárom a potrebujete sezónny prístrešok pre poľnohospodárske stroje. Nechcete to
v čase vrcholiacich prác na poli neustále zachádzať s technikou pod strechu, čo je úplne pochopiteľné. Podobne treba v čase konania nejakej akcie pod holým nebom chcete zabezpečiť úschovu pre automobily a pritom tam budú parkovať len pár dní. Prístrešky na autá parkovacie státie v takom prípade stačí zabezpečiť mobilné. Ak by ste tu museli vybudovať pevné prístrešky, stratili by to nejaký čas.

Lacnejšie riešenie ako pevné prístrešky

Je to však oveľa jednoduchšie a operatívne riešenie. Lacný prístrešok na auto je pokojne aj plachtový. Skryje auto alebo dokonca niekoľko áut, a keď sa konanie skončí, môžete ho rozbiť a odstrániť. To je obrovská výhoda. Všetko vyjde oveľa lacnejšie, ako keby ste mali stavať pevné prístrešky, ktorých sa potom vlastne nezbavíte. Voľte preto vždy také riešenie, ktoré splní svoj účel a bude vás stáť čo najmenšie náklady. Je hlúposť platiť niečo, čo nevyužijete a navyše vám potom zostane jedna zbytočná stavba, s ktorou si nebudete vedieť rady.

Zakryjete techniku, seno aj zvieratá

Presne to isté platí pre hotové prístrešky pre poľnohospodárske stroje. Je pochopiteľné, že nechcete presúvať poľnohospodárske stroje sem a tam. Umiestnenie pod strechou v poľnohospodárskom družstve sa zvyčajne vypláca iba na zimu. Inokedy vystačíte s plachtovým prístreškom. Plachtové prístrešky využijete napríklad aj na seno, alebo ako úkryt pre zvieratá. Je to optimálne riešenie pre poľnohospodárov.