Alfa a omega úvah v akejkoľvek stavbe sú dnes ekonomické ukazovatele. Kedykoľvek niečo postavíte, vaša prvá otázka bude: Koľko to bude stáť? To samozrejme platí aj pre dokončené prístrešky, pod ktorými môžete skryť svoje auto. Budete vždy hľadať najlacnejšie riešenie, samozrejme, čo nebude na úkor kvality.

Zaplatíte za garáž stovky tisíc4639 00650588965e30aee3deaac229e88196

Existujú situácie, keď nepotrebujete garáž, ale stále ho chcete chrániť pred UV žiarením, dažďom, krupobitím, vetrom. V takom momente začnete premýšľať o tom, akú ochranu si vyberiete, aby vás stálo čo najmenej peňazí a zároveň splnilo svoj účel. Investovanie do garáže je vecou stoviek tisíc korún, ale chceli by ste si kúpiť niečo lacnejšie, napríklad desiatky tisíc. Samozrejme, takáto investícia výrazne zníži váš rozpočet. Riešenie je carporte. Ich cena je podstatne nižšia ako v prípade garáže.

Piata a tretina ceny, to je dobré, že?

Aký je cenový rozdiel medzi garážou a prístreškom? Možno vás prekvapí, ako veľká cena sa pohybuje. Tehlová garáž vám môže ľahko dosiahnuť štvrtinu milióna alebo viac. Pripravená prefabrikovaná garáž je oveľa lacnejšia, za jedno auto dostanete aspoň 100 tisíc lacnejšie, asi 160 tisíc. Napriek tomu ide o relatívne vysokú investíciu. Modulárny garáž však bude ešte lacnejší, budete môcť vstúpiť do ceny okolo 45.000. Jedná sa o piatu z ceny murovanej garáže a tretinu štandardnej ceny dokončenej garáže. Takáto úspora stojí za to, že?

Tip: Lacné carporty

Máte rôzne možnosti voľby

Komfort útulkov je naozaj vysoký. Môžete si vybrať z rôznych typov prístreškov. Existujú napríklad prístrešky s klenutou alebo sedlovou strechou. Takže si vyberie ten, ktorý vám vyhovuje najlepšie. Zároveň máte možnosť vybrať si prístrešok sám alebo pripojený k stene domu. Oba druhy dokonale plnia svoj účel.