Prístrešok pre auto nemusí tvoriť iba obligátne garáž. Aj garážové státie je viac než vhodné a v mnohých ohľadoch aj lepšie.
 
 

Vetranie chráni proti korózii

Hneď na prvý pohľad ide vidieť, že v prípade garážového státia sa nie je možné spoľahnúť na ochranu proti zlodejom. To môže byť problém, ak parkujete pod strechou niekde mimo svoj pozemok, ale akonáhle máte zastrešenia hneď pri dome či chaty, ktoré sú oplotené, nie je čo riešiť. Prístrešky majú mnoho podôb a najviac pripomínajú pergoly. A tiež sa tak v mnohých prípadoch využívajú. Samozrejme iba vo chvíľach, keď tam nie je zaparkované auto. Keďže garážovému státie chýba zvyčajne aspoň jedna stena, pod jeho strechou neustále cirkuluje vzduch, ktorý pracuje ako fén a chráni tak vozidlo proti korózii.
 
 

Ako si vybrať

Odlišnosti garážových státí nespočívajú len v architektonickom riešení celej konštrukcie, ale aj v použitých surovinách. Najpoužívanejšími materiály sú drevo a kov. Oba druhy materiálov pôsobí po estetickej stránke dosť odlišne, a preto sa používajú aj v iných lokalitách. Drevený prístrešok je vhodné situovať skôr do vidieckeho prostredia, napríklad na chatu, kde lepšie zapadne a nebude zaťažovaný smogom, ktorý je v dnešnej dobe neoddeliteľnou súčasťou mestského klímy. Oceľový prístrešok, respektíve hliníkový prístrešok zase lepšie funguje v kombinácii s modernou architektúrou.
 
 

Upevnenie

Garážové státie majú výhodu aj v tom, že sa na ich realizácii nemusia príliš dlho čakať. Bežná garáž nie je postavená skôr ako za pár týždňov, prístrešok je hotový za pár hodín. Nie je dokonca nutné budovať žiadne základy. Ak nie je možné využiť ani betónových podpier, použijú sa zemné skrutky. Tie vo väčšom počte dokážu uniesť takmer čokoľvek.
 
 

Príjemná cena

 
Dôležitá je pre zákazníkov aj cena, ktorá je u prístrešku pre auto oproti bežnej garáži až polovičná. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sú tieto konštrukcie populárne.