5.5.2017
 
Bazéna na záhrade si môžeme užívať nielen v lete, ale aj na začiatku jesene. Nezáleží len na klímy, ale aj na tom, či ak máte bazén pod strechou.
 
 

Strecha je výhodná investícia

Zastrešenie bazéna je ideálnym riešením, ak máme v úmysle kúpať sa nielen v chladnejšom období, ale napríklad aj za dažďa. S kvalitnou strechou sa dá kúpacia sezóna natiahnuť až na šesť mesiacov, čo je viac ako slušné a bazén sa tak vďaka tomu oveľa viac zúročí. Voda sa ohrieva hlavne v slnečných dňoch, ale vďaka podmienkam panujúcich vo vnútri bazénovej kopule, si ponecháva svoju teplotu aj do ďalších dní.
 
 

Aké zastrešenia je najvhodnejší?

Bazénová zastrešenie majú mnoho podôb a rozhodne je lepšie si priplatiť a zaobstarať si vysokú strechu. Stredne a nízko profilová zastrešenie môžu vadiť hlavne vyšším ľuďom, ktorí budú mať problém sa pri vyliezaní z vody postaviť. Ak je vysoká strecha dlhšia, môže navyše poskytovať krytie nielen vodnej hladine, ale aj zastrešovať priestor pred bazénom, ktorý sa dá pretvoriť na malú terasu. Potom už len stačí doniesť stoličky a stôl.
 
 

Účinná ochrana

Bazénová zastrešenie nemajú iba slúžiť ako skleníky, ktoré udržujú v interiéri stabilnú teplotu, ale aj ako ochrana. Okolo bazéna si totiž rady hrajú deti a to často bez dozoru. Ak je bazén pod strechou, nemôžu spadnúť do vody. Väčšina konštrukcií je navyše uzamykateľná, takže sa špunt dovnútra nedostane ani keby sa snažil akokoľvek. Vďaka streche sa tiež vyhnete povinnosti loviť z vodnej hladiny rôzne nečistoty, ktoré väčšinou prinesie vietor.
 
 

Vlastná práca

Ako takmer všetko na záhrade aj zastrešenie bazéna si možno vyrobiť svojpomoci. Budovať vlastnú konštrukciu od piky je ale zložité a pre väčšinu ľudí nemožné. Oveľa jednoduchšie je jednoducho kúpiť u obchodníka prefabrikát a doma ho zmontovať. U týchto stavebníc sú pribalené aj podrobné návody, čo prácu ešte uľahčí.