4.5.2017
 
 
Keď sa povie drevostavba, najčastejšie si predstavíme menšie či väčšie rodinný domček. K drevostavbám sa však radí aj prístrešky na auto, prístrešky na drevo, altánok, pergoly či záhradné domčeky.
 

Drobné záhradné stavby

Menšie drevené stavby a prístrešky nájdeme predovšetkým v záhradách pri rodinných domoch alebo na u chalúp. Zaobstarať si môžete kvalitnú drevostavbu, ktorá rozšíri vaše možnosti využitia záhrady. Drevo dokonale korešponduje s okolitou záhradou.
 
  • Tip: cenník prístreškov
 

Záhradný domček

Typickým predstaviteľom menších drevostavieb je záhradný domček. Sú neoddeliteľnou súčasťou záhradného priestoru a využívajú sa nielen ako sklad či dielňa, ale aj ako vkusné izby pre hostí či chatky na prespanie. Môžete si vybrať modely s prístreškom či bez prístrešku, s terasou, čelným presahom alebo klasické domčeky na náradie.
 
 

Pergola a altánok

Ďalším typom drevených prístreškov v záhrade sú altány a pergoly. Pergoly slúži ako miesto na odpočinok alebo posedenie s rodinou. Pergolu si môžete vybrať na mieru svojej záhrade, peňaženke aj vkusu. Altánok môže poskytnúť azyl v prípade dažďových prehánok, keď organizujete napríklad záhradné párty spojenú s grilovaním či kúpaním v bazéne.
 
 

Prístrešok pre auto

Veľmi užitočný je prístrešok pre auto. Ide o veľmi jednoduchý a efektívny spôsob, ako ochrániť svoje vozidlo pred nepriaznivým počasím. Z finančného hľadiska je prístrešok pre auto veľmi lacnú variantom oproti murovanej garáži. Nie každý má tie možnosti, aby si garáž na pozemku skutočne vybudoval. Naviac je prístrešok pre auto z dreva veľmi estetickým doplnkom záhrady. Uvítate je tiež u chalúp, chát a rekreačných stavení, kde je potreba vyriešiť parkovacie státie pre svoje vozidlá.