18.4.2017
 
Majetok si musíme chrániť. Mnohí majitelia vozidla ho považujú za člena rodiny. Ak chcete, aby vám vozidlo dlho slúžil, zaslúžia si primeranú ochranu.
 
 
 

V blízkosti domu

Prístrešok na auto síce nie je tak komfortný ako garáž, ale autu poskytne dostatočnú ochranu pred pôsobením slnka, dažďa, snehu i krúp. V porovnaní s garážou je jeho realizácia rýchlejšia a tiež lacnejšie. Materiál na stavbu prístrešku vyberajte tak, aby ste ho prispôsobili architektúre domu. Najčastejšie sa situuje do blízkosti vstupu do domu.
 

Vezmite mu miery

Rozmery dreveného prístrešku by sme mali prispôsobiť rozmerom vozidla. Ak chcete pod neho umiestniť len jedno auto, stačí vám plocha o rozmeroch 500x300 cm. Výška striešky by pritom mala byť aspoň 240 cm. Pre istotu si premerajte tiež automobil, aby sa vám váš tereňák pod prístrešok skutočne vošiel. Nepodceňte ani pohodlnosť pri vjazde a výjazde.
 
 

Z dreva aj ocele

Kvalitný materiál je pre dlhú životnosť prístrešku kľúčový. Jeho konštrukcia môže byť drevená, hliníková, ale zaobstarať si môžete aj oceľový prístrešok na auto. Jednoduchým riešením je drevený prístrešok na auto, ktorý pripomína pergolu. Drevo musíte však riadne pred montážou ošetriť.
 

Vyberte si vhodnú strechu

Prístrešok pre auto môže byť otvorený na všetkých stranách, alebo môže mať naopak jednu alebo dve bočné steny. Stenu prístrešku môže tvoriť tiež živý plot. Najdôležitejšie je však strecha. Má mať vhodný sklon a tiež odkvapové žľaby, aby mohla voda odtiecť. Ako strešnú krytinu je možné použiť polykarbonát, asfalt, pálené tašky, a mnoho ďalších materiálov. Moderné prístrešky môžu byť umiestnené do krajiny, kde je umiestnený hydraulický výťah na diaľkové ovládanie.