14.4.2017
 
Základnou funkciou každého záhradného prístrešku je poskytnú krytie pred dažďom a slnečnými lúčmi. Môže ale poskytovať ochranu nielen ľuďom, ale aj vozidlám či palivovým drevo.
 
 

Pre posedenie vonku

Prístrešok pri dome má mnoho podôb, ale na záhradách sa najčastejšie objavuje vo forme pergoly. Tá sa využíva hlavne na jar a v letných mesiacoch, kedy je už dostatočne teplo a dá sa vonku vydržať bez toho, aby sme na sebe museli mať štyri vrstvy oblečenia. Chráni pred väčšinou nešvárov počasia a v prípade, že si k pergole kúpite aj bočné steny, môže efektívne blokovať vietor fičící zo strán. To sa hodí rovnako dobre k vonkajšiemu leňošenie ako aj na grilovanie.
 

Ochrana pre vaše vozy

Nielen ľudia, ale aj autá dokážu potrápiť zhoršené klimatické podmienky. Ak nemáte garáž, mali by ste mať aspoň garážové státie. Ide o už hotové prístrešky, ktoré sa iba na mieste zmontujú a zapustí do zeme. Nemôžu samozrejme stať len na trávnatej ploche, je pre nich nevyhnutné vytvoriť aspoň betónové podložie. To samozrejme nie je starosť zákazníka, na to je montáž príliš obtiažna. O všetko sa postará dodávateľ.
 

Nesmie promoknout

Nie každý má zavedený v domčeku plyn. Sú ľudia, ktorí ešte stále kúria drevom a nie je ich málo. Preto je prístrešok na drevo stále vyhľadávanou komoditou. Dajú sa skonštruovať doma na kolene, ale je možné si ich aj kúpiť. Drevníky vyrobené svojpomoci majú u nás síce dlhú tradíciu, ale oveľa lepším riešením je zaobstarať si profesionálny konštrukciu. Ušetríte si tým prácu a navyše budete mať istotu, že vám pod takým prístreškom pri správnom zaobchádzaní drevo nikdy nenamokne.
 

Niečo sa dá vyrobiť

Na záhrade môžete využiť všetky tri typy prístreškov. U príjazdovej cesty môžete situovať garážové státie, pergolu namontovať k verande a ak kúrite drevom, hneď vedľa môžete oprieť dřevník. Pergolu a prístrešok pre drevo si môžete vyrobiť svojpomoci, státie ale bude potreba kúpiť.